لینکهای سمت راست

تاریخ : چهارشنبه 5 دي 1397
کد 107

گسترش دانش علوم شناختی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

دانش علوم شناختی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز گسترش می یابد
با هدف ترویج و گسترش دانش علوم شناختی، رشته علوم شناختی با گرایش طراحی و خلاقیت در دانشگاه هنر اسلامی تبریز ایجاد و فعالیت آموزشی این رشته از سال آینده تحصیلی با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد آغاز می شود.
دکتر "یزدان موحدی " عضو هیات علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز به هنگام تجهیز "آزمایشگاه شناختی طراحی و خلاقیت"  این دانشگاه با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به دستگاه "رهگیر چشمی " ، اعلام کرد: با حمایت های توسعه علوم شناختی آزمایشگاه علوم شناختی دانشگاه همچنین به دستگاه 64 کاناله ثبت سیگنال های مغزی نیز مجهز شده است و علاقه مندان و اساتید و دانشجویان حوزه های علوم شناختی به فعالیت های تحقیقاتی در بخش های طراحی شناختی در این آزمایشگاه مشغول هستند.
 
وی افزود: با ایجاد رشته علوم شناختی با گرایش طراحی و خلاقیت ،درصدد اتخاذ سازکارهایی برای استفاده بهینه از دانش علوم شناختی در رشته های هنری از جمله در امر طراحی و تولید بوده تا  فرصت های مناسبی برای دانشجویان و محققان برای فعالیت در این رشته و نیز بروز خلاقیت و مطالعات رفتار شناسی مشتری ، فراهم شود.
 
دکتر"موحدی" همچنین اضافه کرد : ترغیب  دانشجویان رشته طراحی به ارایه پایان نامه ها در حوزه علوم شناختی ، اقدامی دیگر برای ترویج و ارتقای علوم شناختی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز است و تلاش می شود  فعالیت های پژوهشی در حوزه علوم شناختی در میان دانشجویان افزایش یابد.
 
 وی با بیان اینکه آشنایی با دستاوردهای علوم شناختی و کاربرد آنها در طراحی و خلاقیت می‌تواند زمینه‌های فکری و عملی مناسبی را برای طراحی صنعتی و طراحی محصول رقم بزند، گفت:  دربخش طراحی و خلاقیت نیز سعی می شود با تولید محصولات مختلف توسط دانشجو و بررسی آن در چارچوب دانش علوم شناختی، فرصت های بیشتری برای اشتغال زایی و تجاری سازی محصول درجامعه فراهم آید.
 
 عضو هیات علمی دانشگاه هنراسلامی تبریز با قدردانی ازحمایت و کمک های  ستاد توسعه علوم شناختی گفت: فعالیت ها برای ترویج و گسترش علوم شناختی در این دانشگاه مرهون اقدامات این ستاد است و ابراز امیدواری کرد با حمایت های ستاد ارتباط بیشتری میان صنعت و دانشگاه بویژه برای تامین نیروی انسانی متخصص در حوزه های علوم شناختی بوجود آید.
 
وی همچنین گفت: در حال حاضر حدود دو هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و در نظر است در راستای گسترش دانش علوم شناختی علاوه بر رشته علوم شناختی با گرایش خلاقیت و طراحی ، در آینده دوره دکتری علوم شناختی نیز در این دانشگاه ایجاد شود.

جهت مشاهده خبر در سایت ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی اینجا کلیک نمایید.

تبریز - خیابان آزادی - میدان حکیم نظامی - دانشگاه هنر اسلامی تبریز

کد پستی : 5164736931   تلفن : 35419703-041   دورنگار :35412140-041

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشد.